Heyyy! Burası İstanbul! ♥ #İstanbul’u seviyorum

♥#İstanbul’u seviyorum

İstanbul… Ebedi ve İlahi Aşkın Şehri…     egoistokur

İstanbul Hikâyeleri: www.egoistokur.com

İstanbul’un Ruhu: O Uzun Masada (Yakında)

O Uzun Masada…

Surlara nazır

İstanbul Hikâyeleri
İnsana hayaller kurduran şehir İstanbul, aradan geçen zamanda çirkin şehirleşme, yanlış yapılaşma ve göçle çok değişti. Göç, aslında yeni tanıştığı bir şey değildi, yüzlerce yıl önce de böyleydi ve şehrin sihri de zaten bu kozmopolit yapısından kaynaklanıyordu. Her gelen değiştirdi, her gelen yeni yollar açtı ama Osmanlı’nın Roma’dan miras aldığında saygıyla büyüttüğü özeni kimse yeterince göstermedi. Bir koca kültür, imparatorluk şehri saygısız ellerde kaderine terk edildi. Şehrin yüksek kültür demek olduğunu bilmeyen yöneticiler yeni gelenleri eskiden olduğu gibi şehirle buluşturamadılar.

Tek bir gerçek artık yüzümüze tokat gibi çarpar halde: İstanbul gittikçe tahrip oluyor. Ama bu kadar sağlam bir ruhu, kişiliği olan, masalsı karakterleri hemen her sokakta karşımıza çıkan, bize gülümseyen bir şehri kim, hangi güç bozabilir ki.

İstanbul’un yüzlerce yıllık tarihinden süzülmüş çok kültürlü ve dinli yapısı hemen her semtte kendini gösteriyor. Öyle bir ruh ki sizi hemen kendine bağlıyor. Coğrafi konumunun onu güzelleştirmesinin yanısıra o nadide ruha nüfuz etmişler de işte bu yüzden onu unutamıyor.

Hemen her gidenin aklının kaldığı, rüyalarına giren bu şehir bir aşk gibi. O yüzden hep geri dönmek istiyorsunuz.

Ben de şehrin hikâyelerini www.egoistokur.com’da anlatıyorum. Ve her ne olursa olsun, umudumu kaybetmeden onunla konuşarak, dertleşerek onu ayakta tutmaya, tanımayanlara kendimce sesi olmaya çalışıyorum.
İstanbul’u ancak onu gerçekten sevenlerin birleşerek kurtaracağına inanıyorum.